Het rozige gevoel na een flinke dag zeilen, hebben we weer ontdekt. Rozig, rooie koppen en met of zonder drankjes val je om van de slaap . Leuk om aan te komen in Boulogne en bekenden tegen te komen. Even bijpraten is altijd leuk.

Na het heftige weekeinde. wat het weer betreft, in Scheveningen zijn we gistermorgen rond 10 uur vertrokken en voorbij de Maasmond waren we het snel eens: een flink stuk door varen. Het inslingeren kost bij ons allebei wat tijd dus ’s nachts door zat er ook vanwege de niet al te hoge temperaturen nog niet in. Nog net in daglicht kwamen we na ruim 70 mijl in Oostende aan en werden prompt door een onbekende jachteigenaar weggestuurd want er lag al één boot bij hem langszij. Na wat heen en weer geroep, hebben we een andere plek gezocht, lekker rustig in de hoek bij de Mercatorsluis.

Om 6 uur ging de wekker alweer. Om kwart over zeven na Robert betaald te hebben, anders kom je er nooit meer de RYCO  in, stonden de zeilen alweer op. Boulogne was het plan en dat is gelukt.

Onze buurman hier wil morgen om 10 uur los en dat is een zeer schappelijke tijd in een getijdenhaven, Uitslapen dus. Ook komen Aad, Elice, Ian en Marit met de AZART uit Eastbourne hiernaartoe gezeild en blijft Sobat Kras dus een dagje liggen. Daarna? Wellicht naar Fécamp als er een beetje wind is om te zeilen, want 76 mijl motoren is niet echt leuk.

De wind is nu al een paar dagen noordwestelijk en blijft een beetje vanuit die hoek komen met tussen de 5 en 16 knopen. 5 knopen is wel erg weinig om te zeilen met onze volgeladen Sobat Kras maar boven de 10 wil ze graag varen met de wind in de zeilen. Je ziet het vriest en dooit nog net niet, maar zomer is het ook nog helemaal niet, net als in Nederland.

Andere blogs

Suzan Groeneveld

Suzan zeilde sinds 1983 met Hans in Europa. Eerst met een oude Wibo die ze samen opknapten maar bij de koop van hun eerste huis weer verkochten. Begin jaren negentig kwam er na een zeilvakantie op een gehuurde Compromis 777 de Friendship 26, Sobat Kras waarmee ze samen met een peuter en een kleuter enkele jaren veel tijd doorbrachten . Van eind april tot eind oktober in de weekeinden op de Grevelingen. En zomers door Zeeland naar de Oosterschelde en het Veerse Meer.

Pas met de Contest 31 HT AC die daarna kwam, leerde Suzan zeilen. Daarmee zeilde het hele gezin jarenlang in de zomers van de Waddeneilanden tot Noord Frankrijk en de overkant van het Kanaal naar Ramsgate. De kinderen inmiddels tieners wilden wel vriendjes meenemen in de weekeinden. Dat leverde wat ruimteproblemen op en de Contest verwisselde van eigenaar. Na een tijd zoeken kwam de Moody 425 in zicht. Ook daarmee zeilden ze nog enkele jaren rond.

Met de kinderen de deur uit werd de Moody verkocht en kwam er na lang nadenken een stevige langkieler waarmee lange reizen gemaakt konden worden. De Island Packet 45 diende als stevige thuisbasis voor verdere zeilreizen van Oost Zweden tot en met Oost Spanje en de Balearen. De kusten België, Normandië, Bretagne, Westkust Frankrijk, Noord Spanje, Portugal, Algarve, Zuid Spanje en Oost Spanje werden in een zestal zomers aangedaan. Na thuiskomst in Lelystad in 2015 werd de directe omgeving verkend en de Island Packet verkocht.

Eind 2016 kwam er nog een snelle Salona 37 op hun pad en zeilden ze diverse zomers in Nederland op het Ijsselmeer en de Waddenzee. Na een medische diagnose met consequenties is ook deze zeilboot in 2020 verkocht. Maar het water blijft trekken en in 2022 doet de Kent 33 motorboot genaamd Kentering haar intrede.